pivovar drotar 003V snahe priniesť na výčapný pult kvalitné pivá organizujeme špeciálne pivné víkendy, počas ktorých predstavíme pivá aj z iných slovenských pivovarov!

Slovensko sa môže popýšiť asi 80 pivovarmi, z nich sa okrem 4 veľkých a stredne veľkých väčšina radí k malým pivovarom, medzi ktoré už takmer 5 rokov patrí aj náš remeselný Pivovar Drotár v Čadci.

V snahe priblížiť poctivú prácu sládkov z iných mikropivovarov sme sa rozhodli organizovať u nás v Pivovare Drotár špeciálne pivné víkendy vždy s iným pivovarom, počas ktorých budú mať zákazníci možnosť na našom výčapnom pulte okrem čadčianskeho Drotára ochutnať aj niektoré pivá z produkcie našich kolegov pivovarníkov. Okrem spodne kvasených ležiakov predstavíme aj vrchne kvasené pivá Typu Pale Ale, APA, IPA, ktoré sú typické intenzívnym chmelením, výraznými chuťami a väčšinou vyšším obsahom alkoholu, či ďalšie pivné špeciály varené slovenskými sládkami.

Sládek Peter Lariš: ,,Keďže mám veľmi rád kvalitné pivá z malých pivovarov, osobne sa veľmi teším na tieto akcie u nás v Drotári! Pokúsim sa osloviť a postupne predstaviť čo najviac pivovarov z blízkeho, ale aj širšieho okolia. Pevne verím, že v rámci našej osvety slovenského mikropivovarníctva sa nám podarí dostať do povedomia Kysučanov ďalšie kvalitné slovenské pivá. Štartujeme už čoskoro, bližšie informácie prinesieme už v najbližších dňoch!“